12 10 2020

Na Trakcie 5: Park Karola Marcinkowskiego

Piąty film z cykly Na Trakcie. Zapraszamy na spacer po parkach poznańskiego Ringu Stübbena, ze szczególnym uwzględnieniem parku Karola Marcinkowskiego – dawnego parku Schillera.

>
12 10 2020

Na Trakcie 4: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

Czwarty odcinek cyklu Na Trakcie. Przenosimy się do Śródmieścia, dziewiętnastowiecznej części miasta i spotykamy się w kompleksie gmachów wyjątkowo ważnej instytucji – Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Posłuchajcie o historii i współczesności tego miejsca!

>
7 9 2020

XV Weekend z Historią: Miasto nad Rzeką

Po raz piętnasty zapraszamy na Weekend z Historią na Trakcie Królewsko – Cesarskim – coroczną imprezę, podczas której wspólnie poznajemy najciekawsze wątki z dziejów Poznania! XV Weekend z Historią to opowieść o zielonym mieście nad rzeką. Spotkajmy się 26 i 27 września w Bramie Poznania, nad brzegami Cybiny i Warty oraz innych częściach naszego miasta, […]

>
4 9 2020

film NA TRAKCIE 3: Kościół i klasztor podominikański

Tym razem zabieramy Was na średniowiecznego Poznania! Trzeci odcinek z cyklu filmów o Trakcie Królewsko – Cesarskim, opowiada o historia i współczesności najstarszej poznańskiej świątyni. To opowieść o jej wyjątkowym wyposażeniu i pozostałościach dawnego zespołu klasztornego. Zapraszamy!

>
Brama Poznania z lotu ptaka
×