Fest Fyrtel Łazarz Spotkanie #3 – 5.04.2018

Wczorajsze (5 kwietnia 2018 roku), trzecie spotkanie z łazarskiej edycji cyklu Fest Fyrtel, zgromadziło dość niewielu uczestników, ale za to mających bardzo wiele do opowiedzenia. Dziękujemy serdecznie!

W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy prelekcji Bartosza Małolepszego, na temat metod „wyróżniania miejsca”. Była to swoista „pigułka” z marketingu miejsca, uzupełniona konkretnymi przykładami. Jak swoją tożsamość i wizerunek kreują miasta, dzielnice, tereny w Polsce i na świecie, i co możemy z tego przeszczepić na tutejszy grunt? Zastanowiliśmy się, jakie „alternatywne mapy” stworzyć można, by na obszarze Łazarza wskazać nie tylko rzeczy powszechnie znane: czy pójść śladem emocji? osobliwości? punktów „ikonicznych”?

Zdecydowaliśmy się na „emocjonalną mapę Łazarza”. Wskazali nam Państwo głównie te miejsca, które kojarzyły się pozytywnie, z anegdotami z przeszłości, dobrymi wspomnieniami. Czasem z nostalgią przypominały się ciekawe miejsca i historie: neony wzdłuż Głogowskiej, kabaret TEY w Arenie, czy knajpa zwana przez mieszkańców Teksasem ze względu na „westernowe” drzwi.

Znacznie mniej było emocji negatywnych. Okazuje się więc, że na łazarskim rejonie jednak bywa kolorowo (notabene, słynny Bonus również pojawił się w dyskusji, przy okazji rozważań o znanych postaciach z fyrtla).

Niespodzianką były dwa autorskie zestawienia łazarskich osobliwości, które zupełnie z własnej inicjatywy, oddolnie, przygotowała jedna z uczestniczek warsztatów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, właśnie o to chodziło!

Dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie 19 kwietnia, o 18:00 na spotkanie Fest Fyrtel #4. W Inkubatorze Kultury Pireus miejsca jest dużo – przychodźcie!

Brama Poznania z lotu ptaka
×