Fest Fyrtel: Wilda – zapraszamy

TRZECIA EDYCJA PROJEKTU FEST FYRTEL. 

Zaczynamy na Wildzie!

Autentyczne i lokalne

 Jak najdalej od komercyjnych wycieczek i zatłoczonych szlaków – to credo wszystkich, którzy lubią podróżować alternatywnie. Dla nich atrakcją jest poszukiwanie świata autentycznego, a nie wykreowanego na potrzeby zwiedzających. Bardziej niż najpiękniej wyremontowana fasada interesuje ich to, co mieści się za kulisami. Cel swoich poszukiwań znajdą w śródmiejskich dzielnicach.

Nikt tu niczego nie udaje i nie robi na pokaz. Życie toczy się lokalnie, niepowtarzalnie i autentycznie. W zabytkowym otoczeniu, przy kawie i ciastku w miejscowej kawiarni, na zakupach na dzielnicowym rynku można odkryć wyjątkowe atrakcje, które dają możliwość zapoznania się z prawdziwym obliczem miasta.

Fest Fyrtel: Wilda

 Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich – tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu spotka – warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

Czym Wilda różni się od Jeżyc i Łazarza? „Kim” jest i o czym opowiada ? Czym może urzec i zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe wildeckie  miejsca warto pokazać? To tylko niektóre z pytań, które postawimy podczas planowanych spotkań.

Terminy spotkań na Wildzie:      7.02.2019 / 21.02.2019 / 7.03.2019 / 21.03.2019 / 28.03.2019
Miejsce:  SPOT., ul. Dolna Wilda 87 (7 marca 2019) , Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24 (pozostałe terminy)

Start: 18.00

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Do projektu można włączyć się na każdym etapie.

Brama Poznania z lotu ptaka
×