Kto może przejść po czerwonym dywanie?

Jesteśmy już po premierze nowej odsłony Traktu Królewsko-Cesarskiego. Główny szlak turystyczny ma swoją stronę internetową, foldery, przewodnik oraz oznakowanie w przestrzeni miasta. Przede wszystkim jednak pojawiła się nowa narracja. Teraz czas na wystawę!

Trakt Królewsko-Cesarski to jedyna w swoim rodzaju motywująca i pozytywna opowieść o Poznaniu i jego mieszkańcach: o realizacji własnych planów i sięganiu po przysłowiową koronę. Podczas spaceru Traktem Królewsko-Cesarskim można spotkać postaci, które mają na koncie sukcesy związane z pokonaniem życiowych problemów. Z powodzeniem zrealizowały swoje plany, pozostawiając po sobie ślad w przestrzeni miasta. Wyzwania, z którymi musieli się zmierzyć, są zaskakująco podobne do tych, które podejmujemy dziś i my.

Stawiamy pytanie: Kto miał problem podobny do mojego? Z kim się utożsamiam? Kto zaskarbił sobie moją sympatię? Kogo podziwiam?

Dokonać czegoś w życiu! Wcale nie chodzi o działanie ze spektakularnym efektem. Wielkim sukcesem może być stawianie czoła zwykłym codziennym problemom, okupionym dużym wysiłkiem i poświęceniem. Czy to nie jest powód aby przejść po czerwonym dywanie?

Stawiamy pytanie: Czego udało mi się w życiu dokonać? Z czego jestem dumny? Czym mogę się pochwalić? Czy w moim otoczeniu są ludzie, których cenię i podziwiam za ich postawę życiową?

Zapraszamy na wystawę i na Trakt Królewsko-Cesarski. To najdłuższy czerwony dywan na świecie! Na całej jego rozciągłości, w świetle reflektorów stoją ci, którzy mimo trudnych okoliczności życiowych, zawsze wykazywali inicjatywę i stawiali czoła wyzwaniom.

 

„Kto może przejść po czerwonym dywanie?”

Wystawa czynna do 15.01.2017 r.

Miejsce: Brama Poznania, Śluza Katedralna

Kurator: Bartosz Małolepszy

Aranżacja i produkcja: Michał Kępski, Anna Gruszka (Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT)

Oprawa graficzna: Olga Beyga

Redakcja: Aleksandra Napierała

Fot. Łukasz Gdak
Fot. Łukasz Gdak
Fot. Łukasz Gdak
« 1 z 9 »
Brama Poznania z lotu ptaka
×