LATO NA TRAKCIE: Historia na straganie i Zabytek Otwarty

Historia na straganie

Każda sobota lipca i sierpnia

8:00 – 12: 00 / Historia na straganie – smaczne i dobrze podane opowieści na pl. Wielkopolskim / wstęp wolny

Na placu Wielkopolskim znakomicie sprzedają się warzywa, owoce i … historia. Na nią także jest popyt. Wszystko zależy od tego czy jest smaczna i dobrze podana. „Na straganie w dzień targowy” (każdą sobotę wakacyjną) przy okazji zakupów, stojąc w kolejce, będzie można przeczytać krótkie historie z życia miasta i jego mieszkańców.  Jak poznaniacy radzili sobie z wyzwaniami i problemami? Skutecznie! J Zaprezentujemy zaskakujące, zabawne i pozytywne opowieści związane z Traktem Królewsko-Cesarskim.

Zabytek Otwarty na Trakcie Królewsko-Cesarskim

15 lipca – Straż Pożarna / ul. Masztalarska

19 sierpnia – Archiwum Państwowe – ul. 23 Lutego

 

 

Nie wszystkie obiekty są zawsze dostępne dla zwiedzających. Wiele z nich posiada niezwykle ciekawą historię i skrywa w swych murach tajemnice. Podczas akcji Zabytek Otwarty otwieramy podwoje najciekawszych poznańskich historycznych obiektów, organizując w nich tego dnia wiele wydarzeń.

W tym roku zapraszamy do zabytkowej siedziby straży pożarnej (15 lipca). Opowiemy o tym, jakimi metodami walczyli poznaniacy z „czerwonym kurem”. Kolejne spotkanie odbędzie się w Archiwum Państwowym (19 sierpnia), gdzie przechowywane są bezcenne dokumenty.

Fot. J. Tritt
Brama Poznania z lotu ptaka
×