Noc Muzeów na Trakcie Królewsko – Cesarskim – 19.05.2018 – UWAGA ZMIANA!

Noc Muzeów na Trakcie Królewsko – Cesarskim już w sobotę, 19.05.2018! Weź udział w niecodziennych wycieczkach z przewodnikiem!

Katedra – instrukcja obsługi. Wycieczka dobrze oświetlona. / plac katedralny, 19.05.2018 / godzina 20:00

Katedra to nie tyko budynek – katedra to było coś znacznie więcej. Wyobraźcie sobie wyspę ze skromną, niską zabudową, dużą ilością zieleni, a do tego – ponad sześćdziesięciometrowy budynkiem z ogromnej ilości cegieł, który jest prawdopodobnie największą i najnowocześniejszą budowlą, jaką kiedykolwiek zobaczycie w życiu. Żeby zrozumieć jej fenomen, musimy wyruszyć w podróż w czasie, do wieków średnich – udowodnimy jednak, że wcale nie ciemnych. Średniowieczny kosmos odkryjemy podczas limitowanej, nocnej wycieczki. Wejdziemy do mrocznego wnętrza gotyckiego kościoła i będziemy go eksplorować za pomocą latarek. Dowiemy się: co wspólnego budowla ma z nieboskłonem, architekturą francuską, jak cudowne zastosowanie może mieć zwykły kwadrat i czym jest cegła-palcówka. Rzucamy światło na niekwestionowaną gwiazdę architektury europejskiej! Weźcie ze sobą latarki!

Wycieczka bezpłatna. Wejściówki do pobrania na godzinę przez rozpoczęciem zwiedzania na placu przed katedrą.

UWAGA ZMIANA! KATEDRA POZNAŃSKA NIE BĘDZIE DOSTĘPNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH PODCZAS NOCY MUZEÓW 2018 !

ZAMIAST TEGO PROPONUJEMY:

Opowieść o świątyniach których już nie ma /sobota, 20:00, start: plac przed Katedrą

Poznań obfituje w wiele cennych i okazałych dzieł architektury sakralnej. Oprócz tych, które do dziś służą wiernym i cieszą oczy turystów i mieszkańców w pamięci społecznej funkcjonują także świątynie, które na przestrzeni dziejów uległy zniszczeniu czy rozbiórce. Pozostały ukryte pod ziemią fundamenty, zapiski źródłowe, ustne przekazy, nazwy placów i ulic, nieraz subtelne nawiązania do przeszłości we współczesnej architekturze. Zapraszamy do wspólnych poszukiwań – zapomnianych śladów dawnych budowli odkrywać będziemy pośród tych, które istnieją do dziś.

Spacer z przewodnikiem.
Spotkanie z przewodnikiem: 19.05.2018, godz. 20:00, plac przed Katedrą
Czas trwania: do 1,5 godziny
Wstęp wolny.

Zmroczna Wycieczka / sobota, godz. 21:30 / start: Stary Rynek, przed Ratuszem.

Po raz kolejny miasto nawiedza Zmroczny Przewodnik – tajemnicza postać, zabierająca śmiertelników na poszukiwania kryminalnej i paranormalnej strony historii Poznania. Skąd przychodzi i skąd zna kulisy dziwnych historii z przeszłości? Czy w uliczkach Starego Miasta zapanuje klimat grozy? Dreszczyk emocji i nastrój zapewnią rekwizyty, efekty dźwiękowe i… tajemniczy pomocnik!

Spacer fabularyzowany.
Spotkanie z przewodnikiem: 19.05.2018, godz 21:30, przy Pręgierzu.
Czas trwania: ok. 1,5 godziny.
Spacer po obszarze ograniczonym ulicami: Garbary, Małe Garbary, al. Marcinkowskiego, Podgórna. Wycieczka skierowana dla osób dorosłych.

Brama Poznania z lotu ptaka
×