Poznański Szlak Wody i Zieleni – nowy folder Traktu Królewsko – Cesarskiego

Miło nam zaprezentować kolejny z serii folderów Traktu Królewsko-Cesarskiego: Poznański Szlak Wody i Zieleni.

Regularnie, średnio raz w roku, prezentujemy nową tematyczną propozycję zwiedzania głównej trasy turystyczno-kulturowej Poznania.

W 2020 roku, zgodnie z przyjętym przez Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT hasłem przewodnim: „Dziedzictwo dla Klimatu”, postanowiliśmy przyjrzeć się naszemu miastu od strony rzeki i terenów zielonych.

Dzięki folderowi Poznański Szlak Wody i Zieleni z łatwością dostrzeżecie, w jakim stopniu na obliczu Poznania odcisnęła się historia skomplikowanych relacji człowieka z naturą.

Zachęcamy do spojrzenia w przeszłość! Poszukajcie w niej inspiracji do działania na rzecz ochrony wspólnego dziedzictwa przyrodniczego.

Z tematyką folderu powiązane są realizowane w sezonie letnim wydarzenia na Trakcie Królewsko – Cesarskim. To m.in. spacery z przewodniczkami i przewodnikami Zielone Wyspy Poznania w ramach programu Lato na Trakcie.

Z tematyką folderu wiązał się będzie też XV Weekend z Historią na Trakcie Królewsko – Cesarskim. Impreza w bieżącym roku odbędzie się w powiązaniu z wydarzeniami z cyklu Rzeka Żywa, pod hasłem Miasto nad Rzeką.

Folder w wersji online znajdziecie tutaj.

Brama Poznania z lotu ptaka
×