Przepływająca przez Poznań Warta dawała jego mieszkańcom wiele możliwości. Wykorzystywali oni potencjał rzeki, próbując okiełznać jej dziką naturę. Pod koniec XIX wieku Poznań mocno związał się z brzegiem rzeki. Stała się ona narzędziem niezbędnym do budowy nowoczesnego miasta. Mieszkańcy planowali działania w ten sposób, że od początku kumulowali siły i inwestowali w odpowiednie narzędzia i środki niezbędne do realizacji celu. Wiedzieli, że ten krok pozwoli im szybciej osiągnąć, to co zamierzali.

Filmy z lotu ptaka: Stara GazowniaStare koryto Warty

Mapa

  DOJAZD KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ Z dworca kolejowego i autobusowego na Chwaliszewo można dojechać bezpośrednio tramwajem z przystanku: Poznań Główny lub Most Dworcowy do przystanku Małe Garbary. Informacja na temat opłat za przejazd komunikacją miejską. Informacja na temat Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. DOJAZD SAMOCHODEM Na terenie Chwaliszewa obowiązuje strefa płatnego parkowania. W starym korycie Warty zlokalizowany jest parking buforowy. Informacja na temat opłat w strefie parkowania.
Na Chwaliszewie koniecznie musisz zwiedzić! Stare koryto Warty, ze śladami dawnej obecności rzeki w mieście: murami przeciwpowodziowymi, dawnym portem oraz zakładami z nią związanymi: gazownią, elektrownią i wodociągami.
chwaliszewo_sm
Jeśli wybierasz się na wycieczkę po Chwaliszewie, zapoznaj się z naszymi wydawnictwami. Znajdziesz w nich informacje o najciekawszych atrakcjach obszaru.
Ogólny Trakt PLrirŚródka PLŚródka Eng
Brama Poznania z lotu ptaka
×
Stara Gazownia
×
Stare koryto Warty
×