Grobla była jedną z wysp na Warcie znajdujących się poza murami miejskimi. Stanowiła jedno z przedmieść Poznania. Pod koniec XIV i w XV stuleciu obszar ten nazywany był Nową Groblą, w odróżnieniu od Grobli Kapitulnej (należącego do Kościoła terenu późniejszego Chwaliszewa). Od końca XV wieku zamieszkana była przez wielu rzemieślników przybywających z terenów Śląska i Niemiec, którzy szybko stali się aktywną i zamożną grupą, podlegającą asymilacji.

Filmy z lotu ptaka: Kościół Bożego Ciała

Mapa

DOJAZD KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ Z dworca kolejowego i autobusowego na Piaski i Groblę można dojechać bezpośrednio tramwajem z przystanku: Poznań Główny lub Most Dworcowy do przystanku pl. Bernardyński. Informacja na temat opłat za przejazd komunikacją miejską. Informacja na temat Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej.   DOJAZD SAMOCHODEM Na terenie Piasków i Grobli obowiązuje strefa płatnego parkowania Informacja na temat opłat w strefie parkowania. ZWIEDZANIE
Kościół Bożego Ciała Strzelecka 40 www.bozecialo.poznan.pl
Muzeum Etnograficzne Mostowa 7/9 wtorek-czwartek g. 9-15 (od 16 czerwca do 15 września g. 11-17) piątek g. 12-21 sobota- niedziela 11-18 www.mnp.art.pl
Muzeum Bambrów Poznańskich Mostowa 7/9 piątek-sobota g. 10-14 www.bambrzy.poznan.pl
Na Piaskach i Grobli koniecznie musisz zwiedzić! Sanktuarium Bożego Ciała - wzniesione na dawnych przedmieściach Poznania z inicjatywy króla Władysława Jagiełły. Gotycka monumentalna świątynia była przez wieki miejscem słynącym z licznych cudów.
piaski_i_grobla_sm
Jeśli wybierasz się na wycieczkę po Grobli i Piaskach zapoznaj się z naszymi wydawnictwami. Znajdziesz w nich informacje o najciekawszych atrakcjach obszaru.
Ogólny Trakt PLrirWojciech Grobla POLWojciech Grobla ENG
Brama Poznania z lotu ptaka
×
Kościół Bożego Ciała
×