Życie historycznych mieszkańców Śródki to nieustanne zmaganie się z wyzwaniami: walką o lepszy byt i własne prawa. Szczególnie widoczne jest to na przełomie XIX i XX wieku. Co ciekawe, panujące wówczas trudne warunki życia nie wpędziły mieszkańców w marazm, lecz stały się dla nich powodem dążenia do zmian i silną motywacją do działania. Właśnie wtedy zrodziła się ich obywatelska świadomość: wzięli sprawy w swoje ręce, nie czekając na pomoc z zewnątrz. Obserwując ich dokonania można stwierdzić z uznaniem, że wykazując się niezwykłą chęcią działania, współpracą i siłą woli osiągnęli swój cel.

Filmy z lotu ptaka: Rynek ŚródeckiWzgórze Reformatów

Mapa

DOJAZD KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ Z dworca kolejowego i autobusowego na Śródkę można dojechać bezpośrednio tramwajem z przystanku: Poznań Główny lub Most Dworcowy do przystanku Rondo Śródka. Informacja na temat opłat za przejazd komunikacją miejską. Informacja na temat Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. DOJAZD SAMOCHODEM Na terenie Śródki nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Samochód można zaparkować na parkingu Bramy Poznania (na ul. Bydgoskiej) lub na parkingu przy ul. Świętojańskiej. ZWIEDZANIE
BRAMA POZNANIA Gdańska 2 wtorek-piątek g. 9-18 sobota-niedziela g. 10-19 www.bramapoznania.pl
KOLEJKA PARKOWA MALTANKA Kolejka wąskotorowa kursuje codziennie w sezonie letnim (kwiecień-październik) w g. 10-19, w weekendy co pół godziny, a w dni powszednie co godzinę. Maltanka zatrzymuje się na stacjach pośrednich:
Na Śródce koniecznie musisz zwiedzić! Rynek Śródecki, wokół którego koncentrują się zabytki będące świadkiem bardzo ciekawych zmian w przestrzeni i mentalności mieszkańców, jakie miały miejsce na przełomie XIX i XX wieku.
srodka_sm
Jeśli wybierasz się na wycieczkę po Śródce zapoznaj się z naszymi wydawnictwami. Znajdziesz w nich informacje o najciekawszych atrakcjach obszaru.
Ogólny Trakt PLrirŚródka PLŚródka Eng
Brama Poznania z lotu ptaka
×
Rynek Śródecki
×
Wzgórze Reformatów
×