Wzgórze św. Wojciecha, położone na północ od lokowanego w XIII wieku miasta, stanowiło ważny element w życiu Poznania. Zgodnie z legendą św. Wojciech, nim wyruszył nawracać Prusów, tu wygłosił ostatnie kazanie. Ze wzniesienia przez wieki można było obserwować rozwijające się miasto. Perspektywa ukazująca miasto ludzi, którzy ambitnie dążyli do poprawy warunków życia, doskonaląc otaczający ich świat, urzekła także artystów: widok Poznania ze Wzgórza św. Wojciecha znalazł się w atlasie „Civitates Orbis Terarrum” wydanym w Kolonii na przełomie XVI i XVII stulecia przez Brauna i Hogenberga.

Filmy z lotu ptaka: Wzgórze św. Wojciecha

Mapa

DOJAZD KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ Z dworca kolejowego i autobusowego na Wzgórze św. Wojciecha można dojechać bezpośrednio tramwajem z przystanku: Poznań Główny lub Most Dworcowy do przystanku pl. Wielkopolski. Informacja na temat opłat za przejazd komunikacją miejską. Informacja na temat Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej. DOJAZD SAMOCHODEM Na terenie Wzgórza św. Wojciecha obowiązuje strefa płatnego parkowania Informacja na temat opłat w strefie parkowania. ZWIEDZANIE
Kościół św. Wojciecha Krypta Zasłużonych Wielkopolan Wzgórze św. Wojciecha 1 www.swietywojciech.archpoznan.pl
Kościół św. Józefa i klasztor karmelitów bosych Działowa 25 https://poznan.karmelicibosi.pl/
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan Święty Wojciech / księcia Józefa wstęp codziennie w g. 10-18
Na Wzgórzu św.  Wojciecha koniecznie musisz zwiedzić! Kościół św. Wojciecha - niezwykle malowniczą świątynie z kryptą, gdzie pochowano słynnych Polaków: serce generała Jana Henryka Dąbrowskiego, Józefa Wybickiego i wielu innych zasłużonych patriotów.
wzgorze_sw_wojciecha_sm
Jeśli wybierasz się na wycieczkę po Wzgórzu św. Wojciecha zapoznaj się z naszymi wydawnictwami. Znajdziesz w nich informacje o najciekawszych atrakcjach obszaru.
Ogólny Trakt PLrirWojciech Grobla POLWojciech Grobla ENG
Brama Poznania z lotu ptaka
×