A A A
pl en
Start Aktualności NOC MUZEÓW 2022 na Trakcie Królewsko-Cesarskim

NOC MUZEÓW 2022 na Trakcie Królewsko-Cesarskim

W ramach tegorocznej NOCY MUZEÓW zachęcamy do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu na Trakcie Królewsko-Cesarskim, jakim jest nocny spacer po poznańskiej katedrze - KATEDRA – INSTRUKCJA OBSŁUGI.

Katedra to nie tyko budynek – katedra to coś zdecydowanie więcej. Wyobraźcie sobie wyspę ze skromną, niską zabudową otoczoną dużą ilością zieleni, a pośrodku ponadsześćdziesięciometrowa budowla z wielkiej ilości kamieni i cegieł, która jest prawdopodobnie największym obiektem, który kiedykolwiek zobaczycie w swoim życiu. Żeby poznać jej fenomen, wyruszymy w podróż w czasie, do wieków średnich – które, jak pokażemy, wcale nie były takie ciemne. Intrygujący świat średniowiecznych wyobrażeń odkryjemy podczas nocnego spaceru po gotyckich wnętrzach, które będziemy eksplorować za pomocą światła latarek. Dowiemy się m.in. co katedra ma wspólnego z nieboskłonem i architekturą francuską, jakie niezwykłe zastosowanie może mieć typowy kwadrat i czym jest cegła-palcówka.

Rzućmy wspólnie światło na gotycką perłę architektury!

 

Start: 14.05.2022 (sobota), godz. 20.00

Miejsce zbiórki: plac przed katedrą 

Obowiązują wejściówki do odbioru na godzinę przed spacerem w punkcie informacyjnym w Galerii Śluza przy ul. Dziekańskiej 2.

Maksymalna liczba uczestników to 60 osób. Decyduje kolejność – nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Jedna osoba może odebrać jednorazowo do 3 wejściówek.

 

 

Oficjalni partnerzy Traktu Królewsko-Cesarskiego: